Plzeň, Dec 25,2017 -- Pro děti po osmé

Už po osmé přinesli vojáci Druhé pěši divize radost do Dětského centra (Kojeneckého ústavu a dětského domova pro děti do tří let) v Plzni. Už po osmé totiž uspořádali mezi reenactory i kamarády sbírku, v které se letos sešlo úctyhodných osmnáct beden hraček a nepočítaně dalších tašek s potřebami pro děti. "Letos byla sbírka vyjímečná, tolik jsme toho ještě do domova nedovezli," komentuje předseda KVH JTF Raiders o.s., tedy Druhé pěší divize airsoft, 2nd Lt. Milan Laube: "Jen hraček bylo přes tři sta a to nepočítáme plínky, vlhčené ubrousky, zásypy... zkrátka, jsme rádi, že dobří lidé ještě žijí a že jich kolem sebe máme tolik", dodává.

Zakladatel sbírky a velitel jednotky, CPT Radek Syka, říká: "Nejvíce nás těší nejen to, že můžeme podpořit skvělé lidi v centru a děti, které nemají rodiče, ale také to, že se naši přátelé do sbírky zapojují už automaticky a dokonce se už od podzimu ptají, zda ji opět budeme pořádat. Jejich důvěra je pro nás motorem, který nás žene do dalšího ročníku." Zbývá dodat, že v rámci letošních oslav stého založení druhé pěší divize byl CPT Syka právě za založení a vedení sbírky symbolicky oceněn z rukou prezidenta asociace druhé pěší divize vyznamenáním Outstanding Military Volunnter Service Medal.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JSTE SE DO SBÍRKY ZAPOJILI! A jakmile dáme dohromady jména vás všech skvělých lidí, přibude tu ještě seznam. Musíme ho třikrát zkontrolovat, neradi bychom na někoho zapomněli