2ID (Airsoft)

Kdo jsme

NAŠE JEDNOTKA

Naše jednotka vznikla v roce 2001. Zakládající pětičlenný tým, vybavený různorodou směsí výstrojních součástí, uniforem i zbraní se později přetavil do reenactingové a milsim jednotky, která si za svůj vzor vzala 2. pěší divizi U.S. Army. Slavné indiány, kteří na evropském bojišti pomáhali ukončit první světovou válku, pomohli osvobodit jihozápadní Čechy v roce 1945, odvedli svůj díl práce v Koreji, Iráku i Afghanistánu.

Původní pražské uskupení, tedy rotu B, 9. pluk, 2. pěší divize později doplnila další jednotka, rota B, 23. pluk 2. pěší divize z Plzně. Později byla ještě jednotka doplněna o celek MP čety 82. výsadkové divize z Českých Budějovic a elementy USMC. V současné době jednotku tvoří opět pouze 9. a 23. pluk.

SPOLUPRÁCE A VZÁJEMNÁ PODPORA

Naše jednotka je jednou ze zakládajících jednotek USAREUR(cz) a velitel 2IDAS byl dokonce několik volebních období velitelem USAREUR(cz). Jednotka dlouhodobě vyhledává a podporuje dobré vztahy mezi dalšími skupinami podobného ražení a snaží se spolupracovat s dalšími v rámci vyšších celků.

V rámci dlouhodobé spolupráce se jednotka účastní Slavností Svobody v Plzni, podporuje dětskou airsoftovou iniciativu Spolek Přátel Airsoftu a dokonce má vlastní charitativní program pro podporu dětí.

PROČ PRÁVĚ PĚCHOTA A NE SPECIÁLNÍ JEDNOTKA?

V základu proto, že vojáci druhé pěší divize jsou obyčejnými pěšáky. Nechceme, jako mnoho jednotek, napodobovat nějaké speciální jednotky, protože bychom k dokonalosti měli vždy daleko, ať již fyzicky, vzděláním, naprostou týmovou spoluprací nebo i výbavou. Pěchota je základem armády a kam nevkročí pěšák, není dobyto. Druhá pěší divize navíc operovala v našem prostoru v době druhé světové války, jako snad jediná pěchotní divize americké armády nebyla nikdy postavena mimo službu a její devátý pluk je nejnasazovanějším plukem armády i této jednotky. Jeho členové válčili v obou světových válkách, zamíchali se do konfliktu v Koreji, operovali ve Vietnamu i Kambodži a vyznamenání si odnesli i z války v perském zálivu, Iráku a Afghanistánu.

Druhá Pěší Divize (Airsoft) se snaží být plnohodnotnou jednotkou, dobrým spojencem a nebezpečným protivníkem. Zaměřujeme se jak na bojové zkušenosti, tak i na výcvik, znalosti vojenských praktik a reálnou kopii našeho vzoru. Během roku se účastníme mnoha akcí a pořádáme pro své členy i výcvikové tábory, kde trénujeme různé způsoby boje, utužujeme týmovou spolupráci a zejména se snažíme život v jednotce vyladit do nejmenšího detailu.

Dnes máme téměř třicet lidí, což je plnohodnotná četa. Pro takové kvantum vojáků, ale není jednoduché najít přesně ty činnosti, které jedinci vyhovuji nejlépe. Proto se účastníme různých typů akcí, od bojových airsoftových, přes veřejné prezentace až po pietní akty nebo společenské události. Důležité ale je, že jsme dobrá parta, která má společný koníček, společný zdravý náhled na svět a společnou budoucnost. Za vše hovoří heslo jednotky – Second To None (neboli ve volném překladu Nikdy druzí) i hesla jednotlivých pluků – Keep Up The Fire (9. regiment – Pokračujte dále) nebo We Serve (23. regiment – Sloužíme).
back to top