Odkazy

odkazy

Odkazy

USAREUR Oficiální stránka

United State Army Europe (USAREUR) je armádní velitelská složka odpovědná za řízení operací armády Spojených států v Evropě a v rámci operací NATO. Hlavním velitelství USAREUR je v Německém Heidelbergu. Posláním americké armády v Evropě je poskytovat připravenou a včasnou podporu velitelství USAREUR a plnění potřeb a závazků v rámci NATO.

U.S. Army Oficiální stránka

Armáda Spojených států amerických (ang. United States Army) je jednou ze šesti složek Ozbrojených sil Spojených států amerických. Má zodpovědnost za pozemní operace.

2nd Infantry Division Oficiální stránka

2. pěší divize je pěší divize Americké Armády, nyní působící v Jižní Koreji. Jejím úkolem je zadržet případný útok ze strany Severní Koreje, dokud nedorazí další americké jednotky. Divize má cca 15 tisíc mužů, přičemž zhruba tisíc z nich jsou korejští vojáci, přidělení k divizi v rámci projektu KATUSA.

Slavnosti svobody Oficiální stránka

Od roku 1990 se Plzeň každoročně v květnu pomyslně vrací do roku 1945. Konají se zde Slavnosti svobody, na které přijíždějí lidé z celého světa, aby společně s obyvateli města, vojenskými veterány a jejich rodinnými příslušníky oslavili osvobození americkou armádou.

Patton Memorial Pilsen Oficiální stránka

Těšíme se na vaši návštěvu v expozici, která byla znovu otevřena v červnu 2019 u příležitosti 75. výročí Spojeneckých vojsk v Normandii a která vás provede osvobozením českého západu.

Vojenske muzeum Zdice Oficiální stránka

Armymuzeum založili nadšenci z klubu „K.V.T.H. L.R. 2001 Zdice v roce 2005 v areálu původních zdických kasáren železničního vojska. Představuje vojenskou historii 20. století se zaměřením na druhou světovou válku a na vojenskou techniku. Většina přístupných exponátů je v současné době k vidění ve dvou halách, doplněných venkovní expozicí.

Radio Dixie Oficiální stránka

Jsme RadioDixie. Portál a rádio na vlnách Ameriky
Na počátku byl zvuk. Zvuk nakřáplé elektrické kytary, řvoucího motoru, revolveru ráže .45 i správně neotesaného jižanského dialektu. RadioDixie založilo v roce 2013 několik nadšenců, kteří si tenhle zvuk zamilovali. Jestli ho máte taky rádi, jste na správném místě!

Spolek Přátel Airsoftu KEMP Oficiální stránka

Spolek Přátel Airsoftu se zaměřuje na práci s mládeží formou dětských táborů, srazů a dětských dnů s vojenskou tématikou. Tábor vede skupina zkušených a proškolených vedoucích MŠMT, kteří jsou mimo jiné ze složek IZS. S organizací a podporou tábora pomáhá i jednotka 2nd Infantry Division Airsoft

back to top