, Jun 20,2017 -- Společenská odpovědnost v rámci KVH?

S pojmem společenská zodpovědnost se setkáváme spíše u větších firem, které si tak podporují své image či spíše využívají možnosti odpisů daně a snižování variabilních nákladů. Proč by se ale společenskou zodpovědností měla zabývat skupina nadšenců do vojenské historie?

„Proč se zabýváme společenskou zodpovědností? Prostě proto, že můžeme. Protože nám naše okolí není lhostejné a protože díky naší členské základně a širokým kontaktům můžeme skutečně pomoci,“ říká CPT Radek Syka z KVH JTF Raiders, který aktivitu společenské zodpovědnosti v klubu nastartoval. „Naším primárním partnerem je Dětské centrum – kojenecký ústav a domov pro děti do tří let v Plzni, pro které každoročně pořádáme věcnou sbírku. Výhodou navíc je, že se nikdo nemusí bát nám dárky pro děti svěřit, protože my je nepředáváme žádné další organizaci, která by s nimi jakkoliv nakládala, ale během vánočních svátků je osobně předáváme dětem v Dětském centru. Každý z klubu tak je zárukou toho, že naše pomoc se dostane tam, kam má aniž by se cokoliv ztratilo,“ komentuje kapitán.

Pomocí věcné sbírky pro Dětské centrum, kterou klub organizuje už od roku 2011, bylo už pro děti shromážděno tisíce dárků i věcí denní potřeby v úhrnné hodnotě přes sto tisíc korun. „Dárky shromažďujeme v rámci tradiční oslavy Dne Díkůvzdání, kdy každý z hostů něco přinese. Je jedno, zda se jedná o hračku, balík plen nebo třeba lahvičky na pití. Důležité je, že dar usnadní denní provoz v centru a vykouzlí úsměv na tvářích dětí i personálu centra,“ vysvětluje Syka.

Společenská zodpovědnost v rámci KVH JTF Raiders ovšem neznamená jen podporu Dětského centra. Klub podporuje i řadu dalších dobrovolnických aktivit svých členů, čím do nich vstupuje jako partner. „Jsem rád, že mezi našimi členy je řada těch, kteří svůj volný čas neproflákají, ale věnují ho obecně prospěšným činnostem. A jednotka takové členy podporuje, vychází vstříc jejich potřebám a samozřejmě se k nim chová se zaslouženým respektem,“ uzavírá Milan Laube, předseda KVH.

Organizace, s nimiž jednotka či členové jednotky spolupracují a podporují je:

Dětské Centrum – kojenecký ústav a dětský domov pro děti do 3 let v Plzni
Skaut
Dobrovolní Hasiči Sedlec
Dobrovolní Hasiči Praha 1
GE Volunteers
Český Červený Kříž
Ústřední Vojenská Nemocnice
Studio Oáza
Aktivní zálohy AČR
2nd Infantry Division Association